Založ si blog

Poľský minister žiada vládu o vystúpenie z globálneho migračného paktu OSN. A Slovensko čo?

Z tohto paktu už vystúpili USA, Austrália a Maďarsko. Veľmi ho kritizuje aj rakúska vláda a možno očakávať, že z paktu vystúpi aj Rakúsko.

Minulý týždeň povedal poľský minister vnútra Joachim Brudzinski, že odporúčal svojej vláde, aby nasledovala krok hore uvedených štátov a z paktu vystúpila. Uviedol, že migračný pakt úplne zanedbáva najdôležitejšie priority poľskej vlády, a to je spoľahlivá ochrana poľského obyvateľstva.

Tento pakt s veľkou pravdepodobnosťou následne podnieti ďalšiu vlnu obrovskej nekontrolovanej migrácie, a to už bude katastrofická pohroma nepredpovedateľných dimenzií pre európske obyvateľstvo.

Vidíme, čo sa v týchto dňoch deje napríklad v Mexiku, kadiaľ prúdia do USA tisícky migrantov, ktorí z juhu vtrhli fo Mexika.

V pakte sa hovorí, že do roku 2065 môže prísť do EÚ až 300 miliónov Afričanov – v súčasnosti žije v Európe 9 miliónov ľudí z Afriky.

Varšava teraz už uvažuje o vystúpení z paktu, čo potom bude znamenať, že preberie absolútnu kontrolu vlastných hraníc, lebo globálny pakt neponúka žiadne garancie bezpečnosti pre Poľsko. A samozrejme ani pre žiadny štát, ktorý tento násilný a nedemokratický pakt podpíše.

Pakt je násilný a nedemokratický preto, lebo bol nariadený a prikázaný, a to pod tlakom. Nikde sa nekonalo žiadne ľudové hlasovanie o tom, či ho európske národy chcú alebo nie. A preto je len násilným a brutálnym diktátom proti vôli ľudu.

A ak ho v decembri podpíše aj slovenská vláda, tak bude konať svojvoľne a bez toho, aby ju k podpísaniu tohto paktu oprávnila väčšina národa.

Gerd Schultze-Rhonhof, ex-generálmajor Bundeswehru analyzoval konečnú verziu migračného paktu OSN z 11. júla obsahujúcu 23 cielov, ktoré sa zaväzujú splniť štáty, ktoré tento pakt podpíšu.

Jeho kritika paktu je zničujúca a v mnohom je totožná s pozíciou ministra Brudzinského.

Ak chýba hanba, tak spoloč. nemá morálku! V SR chýba skoro všade, i v médiách!

16.11.2018

Ak sa ľudia prestávajú hanbiť, tak stratili už dávno morálku a kde sa ľudia nevedia hanbiť, tam sa hanba celkom vytratila aj zo spoločnosti, v ktorej žijú. Kde chýba pocit hanby, tam nastupuje viac »

Taliansky minister vnútra Salvini ide kvôli Rusku a Putinovi do konfrontácie s EÚ

14.11.2018

Toto je už môj 3. blog dnes!!! Má to svoj dôvod. Ale len málo z vás to postrehlo – zatiaľ. Niektorí ľudia sa ma strašne obávajú – zrejme vedia prečo. Na druhej strane ale drvivá väčšina viac »

Tajuplná fyzika prázdna. Existuje v kozme absolútne vákuum?

14.11.2018

Jednou z najstarších otázok filozofov a prírodovedcov je otázka či existuje absolútne nič. Existuje niekde priestor, v ktorom je absolútne nič? Je niekde absolútne vákuum? Už antiku tento viac »

USA Washington Dzurinda prednáška medaila

Expremiér Dzurinda si vo Washingtone prevzal Medailu cti

17.11.2018 16:41

Prednášal o Slovensku, ale aj v československom kontexte, a to pri príležitosti výročia vzniku Slovenskej republiky.

jedlo, tuky, obezita

Miliardové mínus za potraviny. Dovoz rastie, vývoz klesá

17.11.2018 16:07

Saldo zahraničného obchodu Slovenska s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami bolo v období január až august 2018 vysoko pasívne.

praha, babiš, protest

Tisíce ľudí v Prahe idú z Hradčanského námestia, žiadajú demisiu premiéra

17.11.2018 16:05

Súčasné dianie Babiš opakovane označil za pripravenú kampaň, ktorá ho má dostať z politiky.

Theresa Mayová

Britská premiérka Mayová sa postavila kritikom dohody o brexite

17.11.2018 15:47

V súvislosti s dohodou o brexite už zo svojich postov odstúpilo päť ministrov a štátnych tajomníkov britskej vlády.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 739
Celková čítanosť: 3025346x
Priemerná čítanosť článkov: 4094x

Autor blogu

Kategórie