Založ si blog

Moje tajomstvo: Publicistika mi dala bohatstvo, som milionár. Hanba Nemecka: Erdoganov víkend

Stať sa naozaj dobrým publicistom a autorom a pritom aj veľmi zbohatnúť je náročné – veľmi. Nie je to totiž vôbec jednoduché remeslo. Treba k tomu nadanie, vytrvalosť, veľkú zvedavosť a veľké poznanie, ochotu často cestovať a v neposlednom rade aj ovládať niekoľko rečí a naviac ešte mať aj úplne slobodného ducha.

Všetkými týmito atribútmi som  sa postupom času vyznačoval a horlivo som zbieral skúsenosti a s veľkým nadšením nové a nové poznanie. A až keď som ich v hojnosti nadobudol, začal som publikovať.

Bolo to neskôr, ako publicisti spravidla začínajú – aj preto je medzi nimi mnoho veľmi mizerných pisateľov. Ja keď som už začal profesionálne tvoriť a publikovať, tak hneď mi to naplno „sypalo“ – nebol pre mňa žiadny problém za rok napísať tri knihy rôznych žánrov a niekoľko sto článkov, analýz, komentárov, reportáži,…. a moje bohatstvo veľmi rýchlo narastalo,…….

Teraz vysvetlím podstatu môjho bohatstva.

Informácia o tom poteší ale len mojich priaznivcov.

Mojich niekoľko internetových publicistických portálov, kde publikujem okrem slovenčiny ešte v štyroch najdôležitejších európskych rečiach, zaznamenali jubilejne číslo návštev:

Uplynulý týžden mi prišla návšteva s čislom 1 miliarda za obdobie poslednych päť rokov. No a toto je to moje velké bohatstvo!

Ak pod týmto pojmom niekto chápal niečo iné, tak to je jeho problém. Ja som od detstva hľadal bohatstvo a poklady niekde inde, ako drvivá väčšina ľudí. A moje bohatstvá majú aj veľkú prednosť – nemožno ich nijako ukradnúť, pričom ich vôbec netreba strážiť.

Moje portále navštevujú ľudia z viac ako 90 štátov a zo všetkych kontinentov. Moje články  sa pravidelne  objavujú aj v rôznych periodikách a na cudzích portáloch s mojím súhlasom napr. v Nemecku, Česku, Srbsku, Rakúsku, Rusku, v krajinach Južnej Ameriky, USA, Ukrajine, Francuzsku, Španielsku, Turecku a inde a obrovský počet čitateľov, ktorí ma tam navštevujú, pritom nie je obsiahnutý v zmienenej miliarde.

Takisto tam nie je zahrnutý napr. aj počet čítaní na blogu Pravda.

Aj na rôznych slovenských a českých portáloch sú moje publikácie.

Ako som už raz spomínal, publikujem aj pod inými menami. Prípadne pod iniciálkami. Má to svoje dobré dôvody…….

 

Napr. nájdete jeden moj článok preložený do češtiny na portále:  http://www.svobodny-svet.cz/6358/konec-moci-kanclerky-uz-pristi-tyden.html

Okrem toho stále tvorím aj ďalšie knižné publikácie a som aj aktívnym lektorom a mávam prednasky a absolvujem aj Pressereisen v roznych krajinach.

Bez pomoci mojich skvelych spolupracovnikov by som to všetko ale nedokazal.

Na záver tejto mojej spovede o mojom veľkom bohatstve sa tu este ospravedlnujem vsetkym mojim vernym priaznivcom, ze nemozem reagovat na ich otazky a prispevky.

Dostávam o.i. každý mesiac stovky mailov od citetelov zo všetkých kútov sveta. A len na malú časť z nich dokáže odpovedať moja asistentka.

Z jednoducheho dovodu:  Čas – čas a zas len čas. Nereagujem preto odpovedami na ziadnom z mojich portalov.

 

Erdogan má Nemecko v hrsti

To čo sa cez víkend dialo v Nemecku, konkrétne v Berlíne a Kolíne možno   porovnať s rokmi 1529 a 1683, keď osmanskí Turci stroskotali pred bránami Viedne. Rozdiel bol len v tom, že tentoraz osmanskému dobyvateľovi Európy, Erdoganovi, predstaviteľovi politického islamu, boli mestské brány otvorené dobrovoľne a dokorán.

Despotovi z Bosporu prichystali zbabelí nemeckí politici ešte aj červený pokrovec a umožnili mu skvelé gala-predstavenie.

To všetko napriek tomu, že nepišiel na oficiálnu štátnu návštevu, ale pišiel slávnostne otvoriť  novú mešitu v Kolíne, ktorá je najväčšou v Nemecku. Hanba kresťanskej vláde CDU, že dovolila stavbu ďalšej obrovskej mešity v tak či tak už „premešitovanom“ Kolíne. Je to o to hanebnejšie, že Ankara nepovoľuje stavbu žiadnych kresťanských kostolov.

Gestá, akými sa prezentoval Erdogan v Nemecku možno pokojne provnať s gestami Hitlera. Všetci despotovia, ktorí boli dobyvateľmi, sa vyznačovali svojím typickým pozdravom. Hitlerov fašistický pozdrav más je dostatočne známy, Erdoganov pozdrav, ktorým zdraví zástupy svojich prívržencov, je podobný Hitlerovmu. Demonštranti v Chemnitzi, ktorí napodobňovali Hitlerov pozdrav a boli políciou identifikovaní, boli v urýchlených procesoch odsúdení.

Erdoganov „fašistoidný“ pozdrav, mnohokrát počas návštevy v Nemecku opakovaný, neodsúdili ani len médiá. Aj nemecké médiá sa Erdogana obávajú.

„Otec všetkých Turkov“ – Erdogan sa počas cesty Nemeckom všade dával ako veľký triumfátor, ako voľakedy Cézar voči Germánom, keď ich jeho légie porazili.

Tlačová konferencia Erdogana s Merkel v Berlíne doslova symbolizovala úplné „vzdanie sa“ Nemecka veľkému víťaznému triumfátorovi. Veľa Nemcov sa hanbí za to, ako odovzdane a devótne sa najvyšší predstavitelia Nemecka voči suverénnemu Erdoganovi správali.

Počas tlačovej konferencie v Berlíne sa na nemeckého žurnalistu, s tureckými koreňmi, Ertugrula Yigita pred očami kancelárky vrhla bezpečnostná služba, a to len preto lebo mal na sebe biele tričko s nápisom „Sloboda tlače pre všetkých žurnalistov v Turecku“. Hoci sa bránil a vzpieral, bol vyvlečený z miestnosti. Hanba aj prítomným žurnalistom, že mu nepomohli a nepostavili sa proti bezpečnostnej službe. Boli voči nej v mnohonásobnej presile. Aj tí majú strach pred všemocným Erdoganom a jeho islamom. A to všetko sa deje na pôde Nemecka.

Zbabelá Merkel sa k tomuto incindentu nevyjadrila vôbec a neskôr jej hovorca Seibert dokonca obhajoval násilné odstránenie žurnalistu Yigitu.

Prítomné kamery však všetko navždy zachytili:

V Berlíne bol pre nič za nič pri výkone svojej práce násilne odvedený nemecký žurnalista. Erdogan sa pozrie na Merkel a na  tvári mu pohráva víťazný škodoradostný úsmev (a akoby chcel povedať „Vidím Angela, že aj ty súhlasíš s tým, že žurnalistov treba zatvárať“) . Merkel opätuje pohľad a na moment žmurkne očami na znak súhlasu. Následne si uvedomí svoju „zradu“ a nervózne odvráti zrak a pozerá sa s nehybnou tvárou na ľudí pre sebou. Scénka trvala len niekoľko sekúnd, ale jasne dokumentovala absolútnu prevahu a aroganciu Erdogana a bezmocnosť a zbabelosť kancelárky.

Dalsou obrovskou hanbou boli desiatky prítomných žurnalistov a redaktorov, prevažne z Berlína, ktorí nielenže telesne nezakročili, ale len bezmocne sedeli a ani len neprotestovali. Ani jeden a ani jediným slovom. Boli všetci ako zmeravení – nevedno od čoho.

A zlatým klincom programu, ktorý prebiehal úplne v réžii „mocného leva“ z Bosporu, bolo vystúpenie Erdogana na štátnom bankete, ktorý dal usporiadať nemecký prezident (nemal a nesmel to urobiť, napriek tomu to podlízavo urobil).

Turecký prezident počas banketu drzo zosmiešnil súčasné Nemecko (ktorého predstaviteľov len v nedávnej minulosti opakovane označoval za nacistov a pomáhačov teroristov), keď prítomným veľmi dôrazne citoval Bismarka: „Vzájomná láska Turkov a Nemcov je taká stará, že jej nikdy nič neuškodí.“

Prvý začal tlieskať prezident Steinmeier a ostatní sa k nemu pridali.

 

Vaše mesto má 4500 občanov. Ráno vstanete a má o 2000 viac, migrantov! Vaša reakcia bude aká?

30.09.2018

Nikto sa vás nepýtal vopred, či s tým súhlasíte a nikto vám nepovedal, že medzi prišelcami budú s veľkou pravdepodobnosťou kriminálníci, ktorí môžu byť hrozbou pre mužov, ženy i deti. viac »

Politická smrť Merkel sa blíži. Dostala tvrdý úder od vlastnej frakcie. Jej obľúbenec Kauder padol!

27.09.2018

Voľakedy všetkými obdivovaná takmer absolútna moc nemeckej kancelárky čoraz viac upadá a sa vytráca. Trinásť rokov bol Volker Kauder jej najužším spolupracovníkom a najlepším dôverníkom. viac »

Na slávnej Humboldt-Universität začne „vládnuť“ aj islam a šaria. Veto študentov zamietli!

22.09.2018

Politický islam je ako zhubný nádor v organizme. Ak raz niekde zapustí svoje korene, tak sa rozrastie agresívne na niečo, čo všetko vôkol nich a postupne aj ďalej a ďalej rozruší a premieňa viac »

Ekonomika, graf, peniaze, kalkulačka

Iba pätina firiem chce využiť zvýhodnené vyplácanie 13. a 14. platov

20.10.2018 12:49

O vyplácanie zvýhodnených 13. a 14. platov v praxi nie je medzi firmami veľký záujem. Buď si to nemôžu dovoliť, alebo majú problém splniť podmienky zákona.

lykožrút

Vlastníci lesov nesúhlasia s ochranármi, že lykožrút sa málo šíri z rezervácií

20.10.2018 12:41

Únia regionálnych združení vlastníkov neštátnych lesov Slovenska tvrdí, že premnoženie lykožrúta spôsobila aj bezzásahovosť chránených území v 5. stupni.

SR Bratislava doprava 2. etapa električka trať Petržalka TK B

Magistrát odmieta tvrdenia o diskriminácii navrhovaných zliav v MHD

20.10.2018 12:17

Viaceré organizácie označili navrhované zmeny v bratislavskej verejnej doprave za nesystémové s diskriminačným charakterom.

hasiči, gaderská dolina

Hasiči pokračujú v likvidácii požiaru v Gaderskej doline

20.10.2018 11:28

Požiar sa rozšíril sa vo veľmi nedostupnom teréne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 723
Celková čítanosť: 2950309x
Priemerná čítanosť článkov: 4081x

Autor blogu

Kategórie