Založ si blog

Vaše mesto má 4500 občanov. Ráno vstanete a má o 2000 viac, migrantov! Vaša reakcia bude aká?

Nikto sa vás nepýtal vopred, či s tým súhlasíte a nikto vám nepovedal, že medzi prišelcami budú s veľkou pravdepodobnosťou kriminálníci, ktorí môžu byť hrozbou pre mužov, ženy i deti. Tomu sa hovorí teror proti vlastnému obyvateľstvu a robí ho politika, ktorá nemá vôbec nič spoločné s demokraciou – je to diktát.

Také mesto existuje – v Nemecku (a nie je jediné tohto druhu). Je na severe krajiny a volá sa Boostedt.

Už v apríli 2015 prišlo do mesta 2000 migrantov a boli ubytovaní v bývalej kasárni Bundeswehru. Všetko cudzí ľudia, z cudzích kultúr, a takmer všetko moslimovia. To ale nebolo všetko pre ťažko skúšaný Boostedt.

Začiatkom roku 2017 umiestnili úrady do mesta – opäť bez súhlasu jeho občanov – aj špeciálnu ubytovňu spolkovej krajiny Šlezvicko-Holštajnsko, kde boli umiestnení migranti, ktorí nedostali azyl a mali byť odsunutí. To bolo okolo 500 ďalších migrantov. V súčasnosti žije v Boostedte 1230 migrantov.

Klíma v meste je otrávená a vládne strach a neistota. To musí priznať aj primátor König. Hoci je z CDU, tak už postupom času začal aj on dávať najavo, že má plné zuby utečeneckej politiky svojej šéfky Merkel.

Spočiatku svojich občanov utešoval a sľuboval im, že je to len prechodná situácia – aj jemu bolo sľúbené, že ide len o núdzové riešenie a že migranti ostanú v malom meste len krátko. Aj on sa stal len obeťou klamstiev a nedodržaných sľubov, akých boli v tomto smere urobené v Nemecku tisícky. Hnev občanov rástol s narastaním ich obáv a strachov. Mesto je špinavé ako nikdy predtým, obchod s drogami prekvitá, ženy sa obávajú chodiť na ulicu (migranti sú väčšinou mladí muži). Bitky a potýčky sú takmer na dennom poriadku.

Vláda Šlezvicka-Holštajnska napokon musela reagovať. Vznikli obavy, aby sa v malom neodohralo niečo podobné ako v Chemnitzi a aby ľudia pod vplyvom AfD nešli demonštrovať proti kancelárke.

Minulý týždeň prišla na stretnutie s občanmi vysoká návšteva, z hlavného mesta, z Kielu. Upokojovať a sľubovať (lepšie povedané, zavádzať a zahmlievať) prišiel občanom sám minister vnútra Šlezvicka-Holštajnska, Hans-Joachim Grote, spolu so svojím štátnym tajomníkom, obaja CDU. Prosili občanov, aby vydržali do roku 2024, že potom sa utečenecký tábor v meste veľmi pravdepodobne zatvorí (to znamená, že určite nie).

Sľubili aj zvýšenie počtu policajtov. To znamená, že počítajú s tým, že situácia v meste bude ešte nebezpečnejšia.

Občania odchádzali zo stretnutia s politikmi rozčarovaní. Padali tvrdé slová na adresu kancelárky, napríklad aj také:

„Toto sú jej hostia, ale na krku ich máme my. A máme ich doslova na krku, lebo ich prítomnosťou sú ohrozené aj naše krky.“

Je realitou, že malé mesto je preplnené utečencami, s ktorými sa veľká väčšina občanov neidentifikuje a pokladá ich len za nebezpečný element v ich meste.

To vyslovene potvrdil aj primátor König.

O.i. povedal:

„Medzi migrantami, ktorých tu máme, nie sú takmer žiadni utečenci pred vojnou a pred prenasledovaním a ani žiadne ženy, ktorým hrozilo znásilnenie v ich vlasti“.

Je to tvrdá obžaloba kancelárky a jej hostí. Merkel absolútne ale nezaujíma obrovská problematika vlastných občanov, ktorí sú dennodenne konfrontovaní s utečencami – ona s nimi nežije a ani vedľa nich nebýva – jej cynizmus v tomto smere je príslovečný a do slova a písmena neprekonateľný

Moje tajomstvo: Publicistika mi dala bohatstvo, som milionár. Hanba Nemecka: Erdoganov víkend

03.10.2018

Stať sa naozaj dobrým publicistom a autorom a pritom aj veľmi zbohatnúť je náročné - veľmi. Nie je to totiž vôbec jednoduché remeslo. Treba k tomu nadanie, vytrvalosť, veľkú zvedavosť a viac »

Politická smrť Merkel sa blíži. Dostala tvrdý úder od vlastnej frakcie. Jej obľúbenec Kauder padol!

27.09.2018

Voľakedy všetkými obdivovaná takmer absolútna moc nemeckej kancelárky čoraz viac upadá a sa vytráca. Trinásť rokov bol Volker Kauder jej najužším spolupracovníkom a najlepším dôverníkom. viac »

Na slávnej Humboldt-Universität začne „vládnuť“ aj islam a šaria. Veto študentov zamietli!

22.09.2018

Politický islam je ako zhubný nádor v organizme. Ak raz niekde zapustí svoje korene, tak sa rozrastie agresívne na niečo, čo všetko vôkol nich a postupne aj ďalej a ďalej rozruší a premieňa viac »

Ekonomika, graf, peniaze, kalkulačka

Iba pätina firiem chce využiť zvýhodnené vyplácanie 13. a 14. platov

20.10.2018 12:49

O vyplácanie zvýhodnených 13. a 14. platov v praxi nie je medzi firmami veľký záujem. Buď si to nemôžu dovoliť, alebo majú problém splniť podmienky zákona.

lykožrút

Vlastníci lesov nesúhlasia s ochranármi, že lykožrút sa málo šíri z rezervácií

20.10.2018 12:41

Únia regionálnych združení vlastníkov neštátnych lesov Slovenska tvrdí, že premnoženie lykožrúta spôsobila aj bezzásahovosť chránených území v 5. stupni.

SR Bratislava doprava 2. etapa električka trať Petržalka TK B

Magistrát odmieta tvrdenia o diskriminácii navrhovaných zliav v MHD

20.10.2018 12:17

Viaceré organizácie označili navrhované zmeny v bratislavskej verejnej doprave za nesystémové s diskriminačným charakterom.

hasiči, gaderská dolina

Hasiči pokračujú v likvidácii požiaru v Gaderskej doline

20.10.2018 11:28

Požiar sa rozšíril sa vo veľmi nedostupnom teréne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 723
Celková čítanosť: 2950314x
Priemerná čítanosť článkov: 4081x

Autor blogu

Kategórie