Založ si blog

To v Nemecku ešte nebolo: Bavorská justícia chce vziať šéfa bavorskej vlády do vynucovacej väzby

Pôjde ministerský predseda Markus Söder, prípadne jeho minister pre životné prostredie do väzenia? Bavorská justícia skúma po tieto dni, či môže vydať zatýkací rozkaz na vzatie do väzby Markusa Södera alebo jeho ministra Marcela Hubera.

Najvyšší správny súd požiadal Bavorské ministerstvo vnútra o vydanie takého zatýkacieho rozkazu. Ide o to, že bavorská vláda dlhodobo ignoruje požiadavku, aby v Mníchove boli presadené oveľa prísnejšie opatrenia na zlepšenie extrémne nezdravého ovzdušia v meste.

Mníchov je mestom, ktorého ovzdušie je s odstupom najhoršie zo všetkých nemeckých miest, čo je predovšetkým spôsobené obrovským množstvom dízelových výfukových plynov.

Po Mníchove nasleduje s veľkým odstupom Stuttgart a tretí je Kolín nad Rýnom. Bavorská vláda bola za to v minulých rokoch už potrestaná vysokými finančnými pokutami. Napriek tomu neprišla žiadna náprava. Bavorská vláda na požiadanie Najvyššieho správneho súdu nechcela zaviesť ani len zákazy používania aut v istých časových intervaloch na uliciach mesta, na ktorých je najviac prekročená povolená hranica obsahu škodlivín v ovzduší.

Keď ani po opakovanej výzve neprišla náprava, tak napokon trpezlivosť správneho súdu sa skončila a písomne požiadal bavorského ministra justície o vydanie zatýkacieho rozkazu.

Ak bavorská justícia nebude chcieť žiadosti vyhovieť, tak súd požiada o podporu v tejto veci Európsky súdny dvor.

Predpísaná hraničná hodnota zaťaženia ovzdušia je 40 mikrogramov NO2 v kubickom metre. Všetko nad touto hranicou škodí zdraviu. V Mníchove je však obsah škodlivín enormne vysoký, až 78 mikrogramov NO2 v kubickom metre. To je mimoriadne škodlivé pre zdravie obyvateľov.

Söder to dobre vie, ale nepodniká nič proti tomu – aj to je jeden z dôvodov, prečo preferencie CSU padajú. A výrazne práve v Mníchove.

 

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

Bratislava Protest Farmári traktor polícia štúrova

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

23.08.2019 14:05

Nespokojní poľnohospodári z "traktorových protestov" zakladajú politickú stranu Máme toho dosť!

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112413x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie