Založ si blog

To v Nemecku ešte nebolo: Bavorská justícia chce vziať šéfa bavorskej vlády do vynucovacej väzby

Pôjde ministerský predseda Markus Söder, prípadne jeho minister pre životné prostredie do väzenia? Bavorská justícia skúma po tieto dni, či môže vydať zatýkací rozkaz na vzatie do väzby Markusa Södera alebo jeho ministra Marcela Hubera.

Najvyšší správny súd požiadal Bavorské ministerstvo vnútra o vydanie takého zatýkacieho rozkazu. Ide o to, že bavorská vláda dlhodobo ignoruje požiadavku, aby v Mníchove boli presadené oveľa prísnejšie opatrenia na zlepšenie extrémne nezdravého ovzdušia v meste.

Mníchov je mestom, ktorého ovzdušie je s odstupom najhoršie zo všetkých nemeckých miest, čo je predovšetkým spôsobené obrovským množstvom dízelových výfukových plynov.

Po Mníchove nasleduje s veľkým odstupom Stuttgart a tretí je Kolín nad Rýnom. Bavorská vláda bola za to v minulých rokoch už potrestaná vysokými finančnými pokutami. Napriek tomu neprišla žiadna náprava. Bavorská vláda na požiadanie Najvyššieho správneho súdu nechcela zaviesť ani len zákazy používania aut v istých časových intervaloch na uliciach mesta, na ktorých je najviac prekročená povolená hranica obsahu škodlivín v ovzduší.

Keď ani po opakovanej výzve neprišla náprava, tak napokon trpezlivosť správneho súdu sa skončila a písomne požiadal bavorského ministra justície o vydanie zatýkacieho rozkazu.

Ak bavorská justícia nebude chcieť žiadosti vyhovieť, tak súd požiada o podporu v tejto veci Európsky súdny dvor.

Predpísaná hraničná hodnota zaťaženia ovzdušia je 40 mikrogramov NO2 v kubickom metre. Všetko nad touto hranicou škodí zdraviu. V Mníchove je však obsah škodlivín enormne vysoký, až 78 mikrogramov NO2 v kubickom metre. To je mimoriadne škodlivé pre zdravie obyvateľov.

Söder to dobre vie, ale nepodniká nič proti tomu – aj to je jeden z dôvodov, prečo preferencie CSU padajú. A výrazne práve v Mníchove.

 

Ak chýba hanba, tak spoloč. nemá morálku! V SR chýba skoro všade, i v médiách!

16.11.2018

Ak sa ľudia prestávajú hanbiť, tak stratili už dávno morálku a kde sa ľudia nevedia hanbiť, tam sa hanba celkom vytratila aj zo spoločnosti, v ktorej žijú. Kde chýba pocit hanby, tam nastupuje viac »

Taliansky minister vnútra Salvini ide kvôli Rusku a Putinovi do konfrontácie s EÚ

14.11.2018

Toto je už môj 3. blog dnes!!! Má to svoj dôvod. Ale len málo z vás to postrehlo – zatiaľ. Niektorí ľudia sa ma strašne obávajú – zrejme vedia prečo. Na druhej strane ale drvivá väčšina viac »

Tajuplná fyzika prázdna. Existuje v kozme absolútne vákuum?

14.11.2018

Jednou z najstarších otázok filozofov a prírodovedcov je otázka či existuje absolútne nič. Existuje niekde priestor, v ktorom je absolútne nič? Je niekde absolútne vákuum? Už antiku tento viac »

Slovinsko voľby parlamentné predčasné Janez Janša

Slovinci podobne ako Slováci v komunálnych voľbách krúžkovali 'nezávislých'

19.11.2018 08:30

Podľa predbežných výsledkov nezávislí kandidáti obsadia funkcie primátorov a starostov v 89 mestách a obciach.

Herbert Diess

Šéf Volkswagenu žiada politikov o podporu automobilového odvetvia

19.11.2018 08:29

Šéf VW Herbert Diess žiada od predstaviteľov nemeckej vrcholovej politiky, aby prejavili pozitívny postoj k automobilovému priemyslu.

UKRAINE-WEATHER/

Porošenko odmieta krútiť plynovým ventilom

19.11.2018 08:00

Ukrajinci mrznú nielen v bytoch a sotva ich zohreje ostrá predvolebná kampaň pred voľbou prezidenta. Hlasovanie je naplánované na koniec marca.

ponorka

Argentína nemá financie na vyzdvihnutie rok stratenej ponorky

19.11.2018 07:53

1300-tonový kolos so 44 obeťami na palube sa nachádza v hĺbke 900 metrov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 739
Celková čítanosť: 3027672x
Priemerná čítanosť článkov: 4097x

Autor blogu

Kategórie