Založ si blog

To v Nemecku ešte nebolo: Bavorská justícia chce vziať šéfa bavorskej vlády do vynucovacej väzby

Pôjde ministerský predseda Markus Söder, prípadne jeho minister pre životné prostredie do väzenia? Bavorská justícia skúma po tieto dni, či môže vydať zatýkací rozkaz na vzatie do väzby Markusa Södera alebo jeho ministra Marcela Hubera.

Najvyšší správny súd požiadal Bavorské ministerstvo vnútra o vydanie takého zatýkacieho rozkazu. Ide o to, že bavorská vláda dlhodobo ignoruje požiadavku, aby v Mníchove boli presadené oveľa prísnejšie opatrenia na zlepšenie extrémne nezdravého ovzdušia v meste.

Mníchov je mestom, ktorého ovzdušie je s odstupom najhoršie zo všetkých nemeckých miest, čo je predovšetkým spôsobené obrovským množstvom dízelových výfukových plynov.

Po Mníchove nasleduje s veľkým odstupom Stuttgart a tretí je Kolín nad Rýnom. Bavorská vláda bola za to v minulých rokoch už potrestaná vysokými finančnými pokutami. Napriek tomu neprišla žiadna náprava. Bavorská vláda na požiadanie Najvyššieho správneho súdu nechcela zaviesť ani len zákazy používania aut v istých časových intervaloch na uliciach mesta, na ktorých je najviac prekročená povolená hranica obsahu škodlivín v ovzduší.

Keď ani po opakovanej výzve neprišla náprava, tak napokon trpezlivosť správneho súdu sa skončila a písomne požiadal bavorského ministra justície o vydanie zatýkacieho rozkazu.

Ak bavorská justícia nebude chcieť žiadosti vyhovieť, tak súd požiada o podporu v tejto veci Európsky súdny dvor.

Predpísaná hraničná hodnota zaťaženia ovzdušia je 40 mikrogramov NO2 v kubickom metre. Všetko nad touto hranicou škodí zdraviu. V Mníchove je však obsah škodlivín enormne vysoký, až 78 mikrogramov NO2 v kubickom metre. To je mimoriadne škodlivé pre zdravie obyvateľov.

Söder to dobre vie, ale nepodniká nič proti tomu – aj to je jeden z dôvodov, prečo preferencie CSU padajú. A výrazne práve v Mníchove.

 

Na slávnej Humboldt-Universität začne „vládnuť“ aj islam a šaria. Veto študentov zamietli!

22.09.2018

Politický islam je ako zhubný nádor v organizme. Ak raz niekde zapustí svoje korene, tak sa rozrastie agresívne na niečo, čo všetko vôkol nich a postupne aj ďalej a ďalej rozruší a premieňa viac »

P. Merkel, na vašich rukách ľpie krv nevinných! Píše v liste kancelárke matka zavraždenej Susanny

18.09.2018

Nemecká kancelárka už určite musela dostať mnoho podobných listov, odkedy otvorila úplne svojvoľne dokorán nemecké hranice, aby do krajiny prúdilo množstvo migrantov, z veľkej časti neidentifikovaných viac »

Patria moslimovia do CDU? Čo sa stane, keď to poslankyňa CDU kritizuje

13.09.2018

V časoch kancelárstva Helmuta Kohla, politického „otca“ kancelárky Merkel bola CDU ešte kresťansko-demokratická strana, čo signalizuje aj jej názov. Odkedy ale vládne Merkel, tak sa strana viac »

Irán prehliadka vojenská útok zranení

Irán si po útoku v Ahváze predvolal viacerých európskych veľvyslancov

23.09.2018 08:41

"Tento zločin je pokračovaním komplotov regionálnych štátov, ktoré sú bábkami Spojených štátov," uviedol Chameneí.

drogy, kokaín, hašiš

Zombie droga drieme už dlhšie aj na Slovensku

23.09.2018 08:00

Svoje meno získala pre desivý výzor človeka, ktorý ju užil a motá sa ako chodiaca mŕtvola.

Matteo Salvini

Salvini: Pravicové politické krídlo je 'pravým' ochrancom Európy

22.09.2018 22:08

Na konferencii, ktorú organizovala jedna z menších strán talianskej krajnej pravice vystúpil aj Trumpov bývalý stratég Bannon.

Tragická dopravná nehoda, Prešov

Zrážka autobusu a auta na východe si vyžiadala jednu obeť

22.09.2018 21:00

Leteckí a pozemní záchranári transportovali do nemocnice spolu dve osoby.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 720
Celková čítanosť: 2914006x
Priemerná čítanosť článkov: 4047x

Autor blogu

Kategórie