Založ si blog

Bol to teroristický akt na Štedry večer proti centrále SPD a CDU v Berlíne?

Okolo 23. hodiny 24. 12. vrazilo vo veľkej rýchlosti osobné auto do hlavného vchodu berlínskej SPD-centrály. Auto okamžite začalo horieť, oheň ale bol rýchlo uhasený automatickým hasiacim zariadením, ktoré sa nachádzalo vo vchode. 58 ročný vodič utrpel len relatívne ľahké zranenia a bol prevezený do nemocnice.

Policajní vyšetrovatelia našli v jeho aute veľký kanister benzínu a nádoby s plynom. Celý prípad je záhadný a výpovede vyšetrovateľov boli zahmlievajúce a neúplné.

Polícia tvrdí, že muž udal ako dôvod svojho činu to, že chcel spáchať samovraždu. To však nedáva naozaj nijaký zmysel. A to je o to viac pochybné, lebo okrem toho polícia oznámila aj to, že muž vypovedal, že pred centrálu CDU (Konrad Adenauer Haus v Berlíne) dal krátko predtým veľkú tašku s rôznymi horlavinami. To však zbadal vrátnik a hneď zavolal políciu. Ani k tomu sa polícia ďalej nevyjadrila, z akého dôvodu tak urobil.

Možno len špekulovať o tom, či v tom nebola aj ďalšia osoba, ktorá mala horlaviny následne po odchode údajného samovraha k SPD-centrále, zaktivovať a tak atakovať aj CDU-centrálu.

Muž-„samovrah“ bol zadržaný neďaleko svojho auta – tak znie oznámenie polície. To znamená, že sa pokúšal o útek.

V žiadnom prípade jeho akcia ale nevyzerala na pokus o samovraždu!

Polícia ďalej oznámila, že sa prešetruje, prečo si zvolil práve tieto dve miesta pre svoj „útok“. Zatiaľ ale berlínska polícia neprezradila národnosť muža a ani to, či ide o azylanta a moslima, alebo nie.

Do dnešného dňa sa už o celej veci nedostali nijaké  seriózne informácie na verejnosť a nevyjadril sa k nej žiadny politik SPD ani CDU a samozrejme ani kancelárka.

Prečo sa ale informácie zadržiavajú?

Len krátko po údajnom samovražednom akte povedal Martin Schulz veľmi stručne, že bolo veľkým šťastím, že v budove SPD nebol žiadny politik.

Schulzovo vyjadrenie však vyvoláva isté otázky a svojím spôsobom protirečí polícii.

Azda tam mali byť nejakí politici SPD a preto tento atak muža, ktorý vraj bol samovrahom a zaútočil na SPD-centrálu preto, že mal o tom informáciu?

Existujú aj ďalšie teórie a špekulácie o tomto záhadnom prípade, ktoré tu ale nebudem ďalej rozoberať.

———————————————————-

 

 

V tieni jedného paktu, je tu už nová pasca: Utečenecký pakt. Za 4 dni podpis!

13.12.2018

Dosiaľ sa takmer nikde nepísalo aj ďalšom pakte OSN – o utečeneckom pakte. A ani politici o ňom nehovoria. Ide pritom o dva rôzne, aj keď svojím spôsobom podobné pakty. Viedeň podpíše utečenecký viac »

Pozvali ma do Paríža žlté vesty – jeden celý deň som bol jeden z nich

12.12.2018

Do Paríža som na stanicu Gare de l´Est cestoval z Nemecka už nespočetne veľa krát a vždy som bol plný radostného očakávania, čo mi ponúkne a daruje toto veľkolepé mesto. Ale v toto sobotné viac »

Kto bude kritizovať migračný pakt OSN, tomu bude hroziť väzenie?

07.12.2018

Brusel premieňa EÚ čoraz rýchlejšie na diktatúru, ktorá nadobúda stalinistické i nacistické štruktúry. Do väzenia len za kritiku? Áno, presne tak! Ale veď to je odstránenie najdôležitejšieho viac »

marcel, rodina, vlak

Rodičia bojovali o syna, na liečbu dali všetko

15.12.2018 08:00

Smrť si poňho prišla príliš skoro, chlapec sotva dospel, mal 18 rokov.

počasie, sneh

Na horách sneh, v nížinách blato

15.12.2018 07:00

Kým v stredných a vysokých polohách sa zvianočnieva, v nížinách sa zrejme k najkrajším sviatkom roka došmýkame po blate.

Národný futbalový štadión

TOP 5 videí týždňa TV Pravda

15.12.2018 06:00

Bude obchvat Bratislavy v roku 2020? Klamal Kiska? Kam zmizli eurofondy na kultúru? Kde sa ukrýval Šajgal? Ako sa vám páči nový Národný futbalový štadión?

kiska

VIDEO: Kiska kúpil v Slavkove až desať pozemkov

15.12.2018 06:00

Prezident Andrej Kiska skupoval pozemky pod Tatrami vo Veľkom Slavkove ako na bežiacom páse. Kauza podvodu s pozemkami sa Kisku dotýka čoraz viac.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 750
Celková čítanosť: 3115609x
Priemerná čítanosť článkov: 4154x

Autor blogu

Kategórie