Založ si blog

Bol to teroristický akt na Štedry večer proti centrále SPD a CDU v Berlíne?

Okolo 23. hodiny 24. 12. vrazilo vo veľkej rýchlosti osobné auto do hlavného vchodu berlínskej SPD-centrály. Auto okamžite začalo horieť, oheň ale bol rýchlo uhasený automatickým hasiacim zariadením, ktoré sa nachádzalo vo vchode. 58 ročný vodič utrpel len relatívne ľahké zranenia a bol prevezený do nemocnice.

Policajní vyšetrovatelia našli v jeho aute veľký kanister benzínu a nádoby s plynom. Celý prípad je záhadný a výpovede vyšetrovateľov boli zahmlievajúce a neúplné.

Polícia tvrdí, že muž udal ako dôvod svojho činu to, že chcel spáchať samovraždu. To však nedáva naozaj nijaký zmysel. A to je o to viac pochybné, lebo okrem toho polícia oznámila aj to, že muž vypovedal, že pred centrálu CDU (Konrad Adenauer Haus v Berlíne) dal krátko predtým veľkú tašku s rôznymi horlavinami. To však zbadal vrátnik a hneď zavolal políciu. Ani k tomu sa polícia ďalej nevyjadrila, z akého dôvodu tak urobil.

Možno len špekulovať o tom, či v tom nebola aj ďalšia osoba, ktorá mala horlaviny následne po odchode údajného samovraha k SPD-centrále, zaktivovať a tak atakovať aj CDU-centrálu.

Muž-„samovrah“ bol zadržaný neďaleko svojho auta – tak znie oznámenie polície. To znamená, že sa pokúšal o útek.

V žiadnom prípade jeho akcia ale nevyzerala na pokus o samovraždu!

Polícia ďalej oznámila, že sa prešetruje, prečo si zvolil práve tieto dve miesta pre svoj „útok“. Zatiaľ ale berlínska polícia neprezradila národnosť muža a ani to, či ide o azylanta a moslima, alebo nie.

Do dnešného dňa sa už o celej veci nedostali nijaké  seriózne informácie na verejnosť a nevyjadril sa k nej žiadny politik SPD ani CDU a samozrejme ani kancelárka.

Prečo sa ale informácie zadržiavajú?

Len krátko po údajnom samovražednom akte povedal Martin Schulz veľmi stručne, že bolo veľkým šťastím, že v budove SPD nebol žiadny politik.

Schulzovo vyjadrenie však vyvoláva isté otázky a svojím spôsobom protirečí polícii.

Azda tam mali byť nejakí politici SPD a preto tento atak muža, ktorý vraj bol samovrahom a zaútočil na SPD-centrálu preto, že mal o tom informáciu?

Existujú aj ďalšie teórie a špekulácie o tomto záhadnom prípade, ktoré tu ale nebudem ďalej rozoberať.

———————————————————-

 

 

Koniec kancelárky už v pondelok? Médiá: Neohrozujte stabilitu krajiny politikou, ktorú už nikto nechce!

17.06.2018

Bolo to v lete 2015, keď Merkel v štýle veľkej diktátorky rozhodla, že do Nemecka (a tým aj do EÚ) môžu vtrhnúť státisícky utečencov bez kontrol, pričom veľká časť z nich boli vrahovia, viac »

Ruská politička varuje dcéry Ruska pred sexom s mužmi tmavej plete. Čo slovenské političky?

15.06.2018

Tamara Pletneva je predsedníčkou parlamentného výboru ruskej Dumy pre rodinu. Varovala ruské dievčatá a ženy, aby najmä teraz počas majstrovstiev sveta vo fotbale v Rusku, keď je v krajine veľké viac »

Vláda mešít; brzda integrácie islam. Postihnuté i školy. Nitriansku Deklaráciu som podporil i preto

30.04.2018

Neželám si a nechcem, aby také pomery, ako ich tu opisujem, zavládli niekedy aj na Slovensku. Kto píše v Nemecku kriticky o islame, tak je od prívržencov Merkel označený buď za rasistu alebo viac »

Stretnutie rodín na kórejskom polostrove.

Stretnutie rodín rozdelených kórejskou vojnou bude v auguste

22.06.2018 14:36

Naposledy k podobnému stretnutiu rodín došlo v októbri 2015.

Angela merkelová sa hrá s migrantmi

Merkelová si v Libanone v škole so sýrskymi utečencami hádzala loptu

22.06.2018 14:05

Nemecká kancelárka im aj rozdávala dresy nemeckého národného futbalového tímu, ktorý momentálne súťaží v Rusku na majstrovstvách sveta.

adrenalinova pumpa

Alergici v strese. Chýbajú adrenalínové perá

22.06.2018 14:00, aktualizované: 14:40

Život zachraňujúci liek pre alergikov chýba po celom Slovensku. Ide o adrenalínové perá, ktoré úplne zmizli z lekární aj u distribučných spoločností.

odvody, dane, peniaze, SZČO, živnostník

Počet dolárových milionárov vlani stúpol na 18,1 milióna

22.06.2018 13:59

Počet dolárových milionárov vo svete sa vlani zvýšil o necelých 10 % na rekordných 18,1 milióna. Ich finančný majetok bol najvyšší v histórii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 696
Celková čítanosť: 2718929x
Priemerná čítanosť článkov: 3907x

Autor blogu

Kategórie