Založ si blog

Bol to teroristický akt na Štedry večer proti centrále SPD a CDU v Berlíne?

Okolo 23. hodiny 24. 12. vrazilo vo veľkej rýchlosti osobné auto do hlavného vchodu berlínskej SPD-centrály. Auto okamžite začalo horieť, oheň ale bol rýchlo uhasený automatickým hasiacim zariadením, ktoré sa nachádzalo vo vchode. 58 ročný vodič utrpel len relatívne ľahké zranenia a bol prevezený do nemocnice.

Policajní vyšetrovatelia našli v jeho aute veľký kanister benzínu a nádoby s plynom. Celý prípad je záhadný a výpovede vyšetrovateľov boli zahmlievajúce a neúplné.

Polícia tvrdí, že muž udal ako dôvod svojho činu to, že chcel spáchať samovraždu. To však nedáva naozaj nijaký zmysel. A to je o to viac pochybné, lebo okrem toho polícia oznámila aj to, že muž vypovedal, že pred centrálu CDU (Konrad Adenauer Haus v Berlíne) dal krátko predtým veľkú tašku s rôznymi horlavinami. To však zbadal vrátnik a hneď zavolal políciu. Ani k tomu sa polícia ďalej nevyjadrila, z akého dôvodu tak urobil.

Možno len špekulovať o tom, či v tom nebola aj ďalšia osoba, ktorá mala horlaviny následne po odchode údajného samovraha k SPD-centrále, zaktivovať a tak atakovať aj CDU-centrálu.

Muž-„samovrah“ bol zadržaný neďaleko svojho auta – tak znie oznámenie polície. To znamená, že sa pokúšal o útek.

V žiadnom prípade jeho akcia ale nevyzerala na pokus o samovraždu!

Polícia ďalej oznámila, že sa prešetruje, prečo si zvolil práve tieto dve miesta pre svoj „útok“. Zatiaľ ale berlínska polícia neprezradila národnosť muža a ani to, či ide o azylanta a moslima, alebo nie.

Do dnešného dňa sa už o celej veci nedostali nijaké  seriózne informácie na verejnosť a nevyjadril sa k nej žiadny politik SPD ani CDU a samozrejme ani kancelárka.

Prečo sa ale informácie zadržiavajú?

Len krátko po údajnom samovražednom akte povedal Martin Schulz veľmi stručne, že bolo veľkým šťastím, že v budove SPD nebol žiadny politik.

Schulzovo vyjadrenie však vyvoláva isté otázky a svojím spôsobom protirečí polícii.

Azda tam mali byť nejakí politici SPD a preto tento atak muža, ktorý vraj bol samovrahom a zaútočil na SPD-centrálu preto, že mal o tom informáciu?

Existujú aj ďalšie teórie a špekulácie o tomto záhadnom prípade, ktoré tu ale nebudem ďalej rozoberať.

———————————————————-

 

 

Sex a „láska“ so SexRobotmi – to je aj veľká etická a religiózna Dilema

14.01.2018

Budúcnosť, ktorá nás už čoskoro očakáva a bude normálna: Televízna kráska je sexroboter a „pracuje“ pre Bayerischer Rundfunk ako pokusný objekt pre seriál Homo Digitalis. Medzičasom už viac »

N. Armstrong, muž na Mesiaci: Zahnali nás odtiaľ extraterestrické bytosti

12.01.2018

Mesiac je umelá konštrukcia! A dodnes je veľa ľudí, ktorí tvrdia, že Apollo 11 s Armstrongom nebolo nikdy na Mesiaci. Rôzne teórie, ktoré to dokazovali, majú pôvod v tom, že v priebehu rokov viac »

Zas Malmö! Zavretá Uni, vyhrážka mailom(teror? ) Linz, 13-ročná, 4 Afgánci na nej

10.01.2018

Nebezpečie v EÚ! Opäť a opäť Malmö – nespočetné znásilňovania, neobjasnené desiatky vrážd. Teraz zavretie univerzity po vyhrážaní listom a mailom. 8.jan. nesmelo vstúpiť do Univerzity viac »

deti, škôlka

Obce nechcú platiť súkromné škôlky

16.01.2018 12:30

V súčasnosti musí obec alebo mesto neštátnemu zariadeniu vyčleniť balík z peňazí, ktoré získa z daní príjmov fyzických osôb ako priamy príjem.

natália blahová

Blahová vyzvala Tomanovú, aby sa vzdala funkcie ombudsmanky

16.01.2018 12:11

Poslankyňa SaS dáva detskej ombudsmanke čas do konca tohto týždňa. "Ušetrí si tým fiasko s trestným stíhaním za ohováranie," uviedla Blahová.

Rusko, vlajka, ilustračná

Spojené štáty vyhlásia 29. januára nové sankcie proti Rusku

16.01.2018 12:09

Americká vláda zverejní informáciu o nových protiruských sankciách 29. januára. V Moskve to dnes oznámil veľvyslanec USA Jon Huntsman.

Marián Šóth

Na chyby v eZdraví poukazujú aj súkromní lekári

16.01.2018 11:52

Asociácia súkromných lekárov žiada, aby sa upustilo od sankcií právne relevantným spôsobom, žiada teda odloženie účinnosti príslušných ustanovení zákona.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 673
Celková čítanosť: 2474722x
Priemerná čítanosť článkov: 3677x

Autor blogu