Založ si blog

Bol to teroristický akt na Štedry večer proti centrále SPD a CDU v Berlíne?

Okolo 23. hodiny 24. 12. vrazilo vo veľkej rýchlosti osobné auto do hlavného vchodu berlínskej SPD-centrály. Auto okamžite začalo horieť, oheň ale bol rýchlo uhasený automatickým hasiacim zariadením, ktoré sa nachádzalo vo vchode. 58 ročný vodič utrpel len relatívne ľahké zranenia a bol prevezený do nemocnice.

Policajní vyšetrovatelia našli v jeho aute veľký kanister benzínu a nádoby s plynom. Celý prípad je záhadný a výpovede vyšetrovateľov boli zahmlievajúce a neúplné.

Polícia tvrdí, že muž udal ako dôvod svojho činu to, že chcel spáchať samovraždu. To však nedáva naozaj nijaký zmysel. A to je o to viac pochybné, lebo okrem toho polícia oznámila aj to, že muž vypovedal, že pred centrálu CDU (Konrad Adenauer Haus v Berlíne) dal krátko predtým veľkú tašku s rôznymi horlavinami. To však zbadal vrátnik a hneď zavolal políciu. Ani k tomu sa polícia ďalej nevyjadrila, z akého dôvodu tak urobil.

Možno len špekulovať o tom, či v tom nebola aj ďalšia osoba, ktorá mala horlaviny následne po odchode údajného samovraha k SPD-centrále, zaktivovať a tak atakovať aj CDU-centrálu.

Muž-„samovrah“ bol zadržaný neďaleko svojho auta – tak znie oznámenie polície. To znamená, že sa pokúšal o útek.

V žiadnom prípade jeho akcia ale nevyzerala na pokus o samovraždu!

Polícia ďalej oznámila, že sa prešetruje, prečo si zvolil práve tieto dve miesta pre svoj „útok“. Zatiaľ ale berlínska polícia neprezradila národnosť muža a ani to, či ide o azylanta a moslima, alebo nie.

Do dnešného dňa sa už o celej veci nedostali nijaké  seriózne informácie na verejnosť a nevyjadril sa k nej žiadny politik SPD ani CDU a samozrejme ani kancelárka.

Prečo sa ale informácie zadržiavajú?

Len krátko po údajnom samovražednom akte povedal Martin Schulz veľmi stručne, že bolo veľkým šťastím, že v budove SPD nebol žiadny politik.

Schulzovo vyjadrenie však vyvoláva isté otázky a svojím spôsobom protirečí polícii.

Azda tam mali byť nejakí politici SPD a preto tento atak muža, ktorý vraj bol samovrahom a zaútočil na SPD-centrálu preto, že mal o tom informáciu?

Existujú aj ďalšie teórie a špekulácie o tomto záhadnom prípade, ktoré tu ale nebudem ďalej rozoberať.

———————————————————-

 

 

Einstein najgénius fyzik, Hawking najgénius astrofyzik. PRAVDA odpovedaj Mi!

15.03.2018

Veľký Génius je mŕtvy. Skonal včera ako 76 ročný. Obdivoval som ho a veľa som sa od neho učil. Zomrel v mesiaci, v ktorom som sa ja narodil. Keďže astrofyzika bola od detstva aj mojím koníčkom viac »

Otv. list: Pravda porušuje pravidlá! Chráni Cvika, hoci pise v dennikn, že je hnojisko

14.03.2018

a píše o ďalších jej blogeroch – ale predovsetkym o mojej osobe nenávistne a dehonestujuco - ako o jej hnojároch. Ale preco ste mi najprv stiahli clánok z 28. 2.: Ako samozvaný inkvizítor P. viac »

Paríž „nechce Nemecko“, sprísni azyl. Talianske voľby otriasli EÚ. Výsmech Le Pen

06.03.2018

Popularita Macrona padá. Má strach pred stranou FN Marine Le Pen. Paríž chce preto novým zákonom zostriť utečeneckú politiku. Obáva sa toho, aby do parlamentu neprišli „extrémisti“, ako viac »

Robert Krajmer

Generálna prokuratúra sa pozrie na pôvod majetku manželky šéfa protikorupčnej jednotky NAKA

20.03.2018 12:46

Generálna prokuratúra sa chce pozrieť na pôvodu majetku manželky riaditeľa protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry Róberta Krajmera.

DSCN0155

Vo februári zaregistrovali 7743 nových osobných áut

20.03.2018 12:40

Vo februári tohto roka bolo zaregistrovaných 7743 nových osobných automobilov, čo predstavuje oproti vlaňajšku pokles o 7,45 %.

Earns Facebook

Facebook čelí škandálu s ochranou údajov ľudí

20.03.2018 12:00

Britská firma Cambridge Analytica mala využívať informácie z vyše 50 miliónov účtov amerických užívateľov Facebooku aj na podporu kampane Donalda Trumpa. Zasiahnuť mala aj do volieb v Česku.

SR Prezident Kiska Vláda

Kiska nevymenuje vládu, ktorú mu navrhol Pellegrini

20.03.2018 11:41, aktualizované: 11:56

Prezident ďalej uviedol, že Peter Pellegrini má čas vytvoriť návrh novej zostavy do piatku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 693
Celková čítanosť: 2620870x
Priemerná čítanosť článkov: 3782x

Autor blogu

Kategórie