Založ si blog

Veľká senzácia v medicíne. Bol objavený nový orgán ľudského tela. Dodatok o mne pre každého

Novoobjavený orgán je umiestnený v zažívacom trakte. Lekárska veda je jedným z najrozvinutejších vedných odborov. Preto bolo absolútne nepravdepodobné, že by v ľudskom organizme ešte existovalo niečo neobjavené. A predsa sa tak stalo.

Po štyroch rokoch skúmania a na základe mnohých mikroskopických analýz taký orgán objavil profesor Calvin Coffey a tím jeho vedeckých spolupracovníkov na írskej  Univerzitnej klinike v Limericku. Jeho názov znie – mesenterium. Tento útvar je síce lekárom už veľmi dávno známy, ale dosiaľ vôbec nevedeli, že ide o samostatný orgán tela, ktorý má, podobne iným orgánom, aj vlastnú špecifickú funkciu.

Dosiaľ si lekári mysleli, že v jeho prípade ide len o relatívne bezvýznamné, jednotlivé, od seba nezávislé štruktúry. V tomto prípade ide o neveľký orgán, ktorý upevňuje žalúdok a hrubé črevo na brušnú stenu.

Vedci si teraz sľubujú, že po ďalších poznatkoch, ktoré o ňom získajú, bude možné vylepšiť diagnostiku pri ochoreniach žalúdka a hrubého čreva a tiež optimalizovať ich liečenie.

Zatiaľ vedci objavili, že mesenterium sa stará o zásobovanie tenkého čreva čerstvo okysličenou krvou a okrem iného realizuje aj transport lymfy. Prekvapením pre vedcov bolo zistenie, že mesenterium sa zúčastňuje aj na prenose nervových signálov. Takže toto zdanlivo jednoduché tkanivo rieši aj veľmi komplexné úlohy. Vedci ho intenzívne skúmajú ďalej a nové prekvapenia nie sú vylúčené.

———————————————————————

Lutujem kazdy mozog,

ktory si neprecital moj filozoficky clanok o tantre. Velmi mnohym Slovakom chyba vsestranne a roznorode poznanie. Poznal som ich len minimum. Jedným z nich bol kňaz a profesor Dr. Anton Hlinka. V oblasti poznania sa mu ani len nepriblizoval ziadny slovensky teolog. Ani kardinal Korec, ktoreho som mal moznost tiez poznat.

Tzv. priemerny Nemec, Francuz, ci Holandan je v tomto smere ovela dalej ako tzv. priemerny Slovak.

Moja skusenost: Napr. „bezny“ nemecky policajt je retoricky i intelektualne vyspelejsi ako niektory slovensky minister – poznal som ich velmi vela. Zo slovenskych politikov som si po intelektualnej stranke cenil najviac Dusana Caplovica, neraz sme spolu debatovali.

Este nieco – je totalny mozgovy upadok ked: Mnohi z vas citaju takmer vylucne len blogy, ktore len donekonecna omielaju nieco negativne o slovenskych politikoch – casto len klebety a polopravdy, vzdy v trochu inom sate.  Niet v tom ani stipka mudrosti!!!

———————————————————————————————-

„Mein (lieber) Geist“, mylite sa, a to velmi:

Ja si nepotrebujem nic a nikoho ziskavat. Nikdy som to nerobil! Kto ma dobry rozum a intelekt, ten vie čo vo mne ma. A je vela ludi vo svete, ktori to vedia a ma nasleduju!

Ja len pozitivne provokujem slovenske mozgy, aby sa prebudili, lebo ich velke mnozstvo doslova spi cely zivot.

KAZDY – kto ma necita, len „okrada“ svoj mozog!

Vzdy som s oblubou plaval proti prudu a len to ma daleko doviedlo. Vzdy proti stadu. Kto je so stadom, ten vzdy len poslucha – ja som bol vzdy neposlusny.

A chapte, ja sa nechvalim, ja len vzdy hovorim co chcem. To je luxus mojej vnutornej slobody. Toto ale velmi mnohi Slovaci nechapu a stale si mylia silne pozitivne sebavedomie s nafukanostou, samochvalou, atd…….Velky problem Slovakov.

 

Mimochodom,

vsetky tieto slova by podpisal aj moj nezabudnutelny priatel Vojtech Zamarovsky, ktoremu v oblasti poznania za vela vdacim.

Vláda mešít; brzda integrácie islam. Postihnuté i školy. Nitriansku Deklaráciu som podporil i preto

30.04.2018

Neželám si a nechcem, aby také pomery, ako ich tu opisujem, zavládli niekedy aj na Slovensku. Kto píše v Nemecku kriticky o islame, tak je od prívržencov Merkel označený buď za rasistu alebo viac »

Einstein najgénius fyzik, Hawking najgénius astrofyzik. PRAVDA odpovedaj Mi!

15.03.2018

Veľký Génius je mŕtvy. Skonal včera ako 76 ročný. Obdivoval som ho a veľa som sa od neho učil. Zomrel v mesiaci, v ktorom som sa ja narodil. Keďže astrofyzika bola od detstva aj mojím koníčkom viac »

Otv. list: Pravda porušuje pravidlá! Chráni Cvika, hoci pise v dennikn, že je hnojisko

14.03.2018

a píše o ďalších jej blogeroch – ale predovsetkym o mojej osobe nenávistne a dehonestujuco - ako o jej hnojároch. Ale preco ste mi najprv stiahli clánok z 28. 2.: Ako samozvaný inkvizítor P. viac »

hzs, horská záchranná služba

Vo Vysokých Tatrách zahynul 57-ročný Poliak

20.05.2018 19:02

Vysoké Tatry si dnes vyžiadali ďalšiu obeť.

Milo Dukanovic

Čiernohorským prezidentom sa stal dlhoročný premiér Milo Djukanovič

20.05.2018 18:41

Dlhoročný čiernohorský premiér Milo Djukanovič zložil na zasadnutí parlamentu v historickej metropole krajiny Cetinje prísahu a ujal sa funkcie prezidenta.

Peter Gajdoš

Rezort obrany overuje obrnencov 4x4, testy sa majú skončiť do konca mája

20.05.2018 18:12

Ministerstvo obrany momentálne posudzuje vlastnosti jednotlivých typov viacúčelových obrnených vozidiel 4x4.

Sýria, Damask, IS, boje, nálety, obete

Islamisti ustupujú z okolia Damasku, berú aj rodiny

20.05.2018 17:46

Skupina bojovníkov z extrémistickej organizácie Islamský štát opustila priestor neďaleko sýrskej metropoly Damask a začala sa presúvať do púštnej oblasti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 694
Celková čítanosť: 2684188x
Priemerná čítanosť článkov: 3868x

Autor blogu

Kategórie