Založ si blog

Veľká senzácia v medicíne. Bol objavený nový orgán ľudského tela. Dodatok o mne pre každého

Novoobjavený orgán je umiestnený v zažívacom trakte. Lekárska veda je jedným z najrozvinutejších vedných odborov. Preto bolo absolútne nepravdepodobné, že by v ľudskom organizme ešte existovalo niečo neobjavené. A predsa sa tak stalo.

Po štyroch rokoch skúmania a na základe mnohých mikroskopických analýz taký orgán objavil profesor Calvin Coffey a tím jeho vedeckých spolupracovníkov na írskej  Univerzitnej klinike v Limericku. Jeho názov znie – mesenterium. Tento útvar je síce lekárom už veľmi dávno známy, ale dosiaľ vôbec nevedeli, že ide o samostatný orgán tela, ktorý má, podobne iným orgánom, aj vlastnú špecifickú funkciu.

Dosiaľ si lekári mysleli, že v jeho prípade ide len o relatívne bezvýznamné, jednotlivé, od seba nezávislé štruktúry. V tomto prípade ide o neveľký orgán, ktorý upevňuje žalúdok a hrubé črevo na brušnú stenu.

Vedci si teraz sľubujú, že po ďalších poznatkoch, ktoré o ňom získajú, bude možné vylepšiť diagnostiku pri ochoreniach žalúdka a hrubého čreva a tiež optimalizovať ich liečenie.

Zatiaľ vedci objavili, že mesenterium sa stará o zásobovanie tenkého čreva čerstvo okysličenou krvou a okrem iného realizuje aj transport lymfy. Prekvapením pre vedcov bolo zistenie, že mesenterium sa zúčastňuje aj na prenose nervových signálov. Takže toto zdanlivo jednoduché tkanivo rieši aj veľmi komplexné úlohy. Vedci ho intenzívne skúmajú ďalej a nové prekvapenia nie sú vylúčené.

———————————————————————

Lutujem kazdy mozog,

ktory si neprecital moj filozoficky clanok o tantre. Velmi mnohym Slovakom chyba vsestranne a roznorode poznanie. Poznal som ich len minimum. Jedným z nich bol kňaz a profesor Dr. Anton Hlinka. V oblasti poznania sa mu ani len nepriblizoval ziadny slovensky teolog. Ani kardinal Korec, ktoreho som mal moznost tiez poznat.

Tzv. priemerny Nemec, Francuz, ci Holandan je v tomto smere ovela dalej ako tzv. priemerny Slovak.

Moja skusenost: Napr. “bezny” nemecky policajt je retoricky i intelektualne vyspelejsi ako niektory slovensky minister – poznal som ich velmi vela. Zo slovenskych politikov som si po intelektualnej stranke cenil najviac Dusana Caplovica, neraz sme spolu debatovali.

Este nieco – je totalny mozgovy upadok ked: Mnohi z vas citaju takmer vylucne len blogy, ktore len donekonecna omielaju nieco negativne o slovenskych politikoch – casto len klebety a polopravdy, vzdy v trochu inom sate.  Niet v tom ani stipka mudrosti!!!

———————————————————————————————-

„Mein (lieber) Geist“, mylite sa, a to velmi:

Ja si nepotrebujem nic a nikoho ziskavat. Nikdy som to nerobil! Kto ma dobry rozum a intelekt, ten vie čo vo mne ma. A je vela ludi vo svete, ktori to vedia a ma nasleduju!

Ja len pozitivne provokujem slovenske mozgy, aby sa prebudili, lebo ich velke mnozstvo doslova spi cely zivot.

KAZDY – kto ma necita, len „okrada“ svoj mozog!

Vzdy som s oblubou plaval proti prudu a len to ma daleko doviedlo. Vzdy proti stadu. Kto je so stadom, ten vzdy len poslucha – ja som bol vzdy neposlusny.

A chapte, ja sa nechvalim, ja len vzdy hovorim co chcem. To je luxus mojej vnutornej slobody. Toto ale velmi mnohi Slovaci nechapu a stale si mylia silne pozitivne sebavedomie s nafukanostou, samochvalou, atd…….Velky problem Slovakov.

 

Mimochodom,

vsetky tieto slova by podpisal aj moj nezabudnutelny priatel Vojtech Zamarovsky, ktoremu v oblasti poznania za vela vdacim.

Trumpova proruská politika dostala šach – príde aj mat?

22.09.2017

Stoja za tým dobre známe kruhy v USA. Alebo má trojica Putin, Schröder, Trump ešte nejaké ukryté tromfy v rukáve? Azda aj jednu účinnú „kráľovnú“ v tejto napínavej „šachovej“ partii? viac »

Bez islamu a moslimov by sme sa v Európe veľmi nudili.

20.09.2017

Špičková nemecká politička toto naozaj povedala. Keby to povedala sama za svoju osobu, tak nenamietam nič. Je totiž takmer isté, že jej život obohacujú len moslimovia a preto ich nutne potrebuje, viac »

Kto chce pochopiť démona kapitalizmu, musí spoznať Marxa. Ježiš a Marx majú spoločné veľa

19.09.2017

Trier obdivujem pre jeho rímske dejiny a uctievam, lebo sa tam pred 200 rokmi narodil Karol Marx. Tento rok, 14. septembra, bolo 150 rokov, keď v Hamburgu uzrelo svetlo sveta jeho najslávnejšie dielo viac »

londyn, utok kyselinou, zatknutie

V súvislosti s 'kyselinovým' incidentom v Londýne zatkli 15-ročného chlapca

24.09.2017 13:31

V nákupnom stredisku Westfield v Stratforde na východe Londýna zasiahla chemikália niekoľko ľudí.

obchod, potraviny, nákup, jedlo

SaS sa nezmierila so zavretím obchodov počas sviatkov

24.09.2017 12:52

Novela Zákonníka práce, podľa ktorej sú počas 16 sviatočných dní zatvorené obchody nebolo šťastným riešením, tvrdí poslankyňa SaS.

Manažér, libra, profesia

Agentúra Moody's zhoršila Britom rating. Pre brexit a verejné financie

24.09.2017 12:22

Moody's očakáva, že rozpočtové deficity Veľkej Británie sa zvýšia v dôsledku politických a sociálnych tlakov a brexit zmenšuje ekonomickú silu krajiny.

Gabriela Uhliarová, lekarka

Handlovú straší nepríjemná nákaza

24.09.2017 12:00

Mykotická nákaza sa rozšírila natoľko, že miestna nemocnica upozorňuje občanov, aby sa čím skôr prišli dať odborne vyšetriť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 633
Celková čítanosť: 2185578x
Priemerná čítanosť článkov: 3453x

Autor blogu