Založ si blog

Veľká senzácia v medicíne. Bol objavený nový orgán ľudského tela. Dodatok o mne pre každého

Novoobjavený orgán je umiestnený v zažívacom trakte. Lekárska veda je jedným z najrozvinutejších vedných odborov. Preto bolo absolútne nepravdepodobné, že by v ľudskom organizme ešte existovalo niečo neobjavené. A predsa sa tak stalo.

Po štyroch rokoch skúmania a na základe mnohých mikroskopických analýz taký orgán objavil profesor Calvin Coffey a tím jeho vedeckých spolupracovníkov na írskej  Univerzitnej klinike v Limericku. Jeho názov znie – mesenterium. Tento útvar je síce lekárom už veľmi dávno známy, ale dosiaľ vôbec nevedeli, že ide o samostatný orgán tela, ktorý má, podobne iným orgánom, aj vlastnú špecifickú funkciu.

Dosiaľ si lekári mysleli, že v jeho prípade ide len o relatívne bezvýznamné, jednotlivé, od seba nezávislé štruktúry. V tomto prípade ide o neveľký orgán, ktorý upevňuje žalúdok a hrubé črevo na brušnú stenu.

Vedci si teraz sľubujú, že po ďalších poznatkoch, ktoré o ňom získajú, bude možné vylepšiť diagnostiku pri ochoreniach žalúdka a hrubého čreva a tiež optimalizovať ich liečenie.

Zatiaľ vedci objavili, že mesenterium sa stará o zásobovanie tenkého čreva čerstvo okysličenou krvou a okrem iného realizuje aj transport lymfy. Prekvapením pre vedcov bolo zistenie, že mesenterium sa zúčastňuje aj na prenose nervových signálov. Takže toto zdanlivo jednoduché tkanivo rieši aj veľmi komplexné úlohy. Vedci ho intenzívne skúmajú ďalej a nové prekvapenia nie sú vylúčené.

———————————————————————

Lutujem kazdy mozog,

ktory si neprecital moj filozoficky clanok o tantre. Velmi mnohym Slovakom chyba vsestranne a roznorode poznanie. Poznal som ich len minimum. Jedným z nich bol kňaz a profesor Dr. Anton Hlinka. V oblasti poznania sa mu ani len nepriblizoval ziadny slovensky teolog. Ani kardinal Korec, ktoreho som mal moznost tiez poznat.

Tzv. priemerny Nemec, Francuz, ci Holandan je v tomto smere ovela dalej ako tzv. priemerny Slovak.

Moja skusenost: Napr. „bezny“ nemecky policajt je retoricky i intelektualne vyspelejsi ako niektory slovensky minister – poznal som ich velmi vela. Zo slovenskych politikov som si po intelektualnej stranke cenil najviac Dusana Caplovica, neraz sme spolu debatovali.

Este nieco – je totalny mozgovy upadok ked: Mnohi z vas citaju takmer vylucne len blogy, ktore len donekonecna omielaju nieco negativne o slovenskych politikoch – casto len klebety a polopravdy, vzdy v trochu inom sate.  Niet v tom ani stipka mudrosti!!!

———————————————————————————————-

„Mein (lieber) Geist“, mylite sa, a to velmi:

Ja si nepotrebujem nic a nikoho ziskavat. Nikdy som to nerobil! Kto ma dobry rozum a intelekt, ten vie čo vo mne ma. A je vela ludi vo svete, ktori to vedia a ma nasleduju!

Ja len pozitivne provokujem slovenske mozgy, aby sa prebudili, lebo ich velke mnozstvo doslova spi cely zivot.

KAZDY – kto ma necita, len „okrada“ svoj mozog!

Vzdy som s oblubou plaval proti prudu a len to ma daleko doviedlo. Vzdy proti stadu. Kto je so stadom, ten vzdy len poslucha – ja som bol vzdy neposlusny.

A chapte, ja sa nechvalim, ja len vzdy hovorim co chcem. To je luxus mojej vnutornej slobody. Toto ale velmi mnohi Slovaci nechapu a stale si mylia silne pozitivne sebavedomie s nafukanostou, samochvalou, atd…….Velky problem Slovakov.

 

Mimochodom,

vsetky tieto slova by podpisal aj moj nezabudnutelny priatel Vojtech Zamarovsky, ktoremu v oblasti poznania za vela vdacim.

Vražda Ivanoviča v Kosove nebol útok na mier! Mieru niet, ak Vražedná Nenávisť panuje!

17.01.2018

Aj naše médiá informovali o zavraždení vodcu kosovských Srbov včera. Kto spáchal atentát sa oficiálne „ešte“ nevie! Dávno je ale isté, že atmosféru v Kosove, kde trvale vládne vražedá viac »

Sex a „láska“ so SexRobotmi – to je aj veľká etická a religiózna Dilema

14.01.2018

Budúcnosť, ktorá nás už čoskoro očakáva a bude normálna: Televízna kráska je sexroboter a „pracuje“ pre Bayerischer Rundfunk ako pokusný objekt pre seriál Homo Digitalis. Medzičasom už viac »

N. Armstrong, muž na Mesiaci: Zahnali nás odtiaľ extraterestrické bytosti

12.01.2018

Mesiac je umelá konštrukcia! A dodnes je veľa ľudí, ktorí tvrdia, že Apollo 11 s Armstrongom nebolo nikdy na Mesiaci. Rôzne teórie, ktoré to dokazovali, majú pôvod v tom, že v priebehu rokov viac »

fico, gajdos

Fico nevylúčil tender na obrnené vozidlá, ak neuspeje slovensko-fínska spolupráca

20.01.2018 14:56

Ešte stále je možné, že Slovensko usporiada tender na nákup obrnených vozidiel. Pripustil to predseda vlády Robert Fico.

Turecko, armáda, delo

Turecká armáda de facto začala pozemnú operáciu v Sýrii, tvrdí Erdogan

20.01.2018 14:39

Turecká armáda dnes v severosyrskom Afríne, ktorý ovládajú kurdské milície YPG, de facto začala pozemnú operáciu. Povedal to turecký prezident Erdogan.

demisia vlady Fico Kiska

"Krok proti vláde." Fico kritizuje prezidenta, ktorý posunul zákon o cenách na Ústavný súd

20.01.2018 13:56

Napadnutie zákona o štátnych cenách na Ústavnom súde SR smeruje proti vláde SR aj Národnej rade SR, tvrdí premiér.

prasa, sviňa, ošípané

Slovensko má zdecimované chovy. Hovädzie o polovicu, ošípané o dve tretiny

20.01.2018 13:53

Od roku 1993 poklesli na Slovensku chovy. V prípade hovädzieho dobytka z 900 tisíc na 400 tisíc, u ošípaných z 1,8 milióna na 585 tisíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 674
Celková čítanosť: 2483370x
Priemerná čítanosť článkov: 3685x

Autor blogu